Notatki znad Niemna


Reklama:Inne linki:Partnerze:

KRESY
Kategorie: Wszystkie | Grodno
RSS
piątek, 28 października 2005
Czytajcie Biblię
Przed wielką synagogą grodzieńską czasem sprząta starsza kobieta. Jest ze wsi, gdzie pracowała w kołchozie. Pewnego dnia zaczęła czytać Biblię. Od początku do końca. I zrozumiała, że Bóg rzeczywiście istnieje.
niedziela, 16 października 2005
Architektura Sanacyjna

GaGaGa
GrGrGr
GoGoGo
GaGaGa

RoRoRo
DiDiDi
DeDeDe

EnEnEn
NaNaNa
NoNoNo
sobota, 15 października 2005
Transity

I stało się światło
Złota jesień oświetla Grodno w najpięknejszych kolorach. Anioł na szczycie kościoła farnego wyraźnie trąbi w błękitne niebiosa. Kasztanowe liście rysują łagodny, wesoły obraz miasta. W odblasku słońca nawet jednolite bloki nie wydają się monotonne - w końcu obłożone są kafelkami w najróżniejszych kolorach: fioletowym, niebieskim, żółtym i zielonym.
czwartek, 15 września 2005
Różnorodność

Pojednanie w północno-zachodnim kraju
Wydaje się że wszystko nad Niemnem wruciło do normy. Tadeusz Gawin, założyciel Związku Polaków na Białorusi wyszedł z więzienia, gdzie trzy razy przeczytał ostatnią książkę Jana Pawła II. Jego stary przyjaciel Józef Łucznik został wybrany nowym prezesem organizacji. Głos znad Niemna ukazuje się znów w jego spokojnym nurcie gazety powiatowej. O „Zjeździe Pojednania” informuje czytelników w najbardziej oddalonej wsi.
Hotel Belarus

Pytania do dziennikarzy
Drodzy koledzy!

Już nie pierwszy tydzień jesteście w Grodnie a codziennie relacjonujecie praktycznie tę samą mieszankę sensacji: areszty, naciski, różaniec, bezradność. Polscy politycy są traktowani jako gwiazdy lub gwiazdorzy choć jest ich i tak dość w mediach krajowych.
Modlitwa